|
Een Citroën op alcohol

Geluk voor spotprijs
In het najaar van 1994 was ik in Rio de Janeiro Brazilië. Ik moest zo’n 400 kilometer verder op bezoek bij iemand in Belo Horizonte en besloot een auto te huren. Het werd zowaar een Citroën, die op alcohol reed. Dat laatste was op zich niets bijzonders, want meer dan de helft van alle auto’s in Brazilië reed toen op die speciale brandstof. Op Copacabana bijvoorbeeld kon je dat heel goed ruiken.
Ga naar Reizen 54: Verleiden en verleid worden op Copacabana en Reizen 53: Maracanã, mooiste voetbalstadion in de wereld
Ik kon van de garagehouder dit kentekenbordje kopen. ‘Voor een spotprijs meneer’. Niet om het ook echt te gebruiken, want nummerplaten met dit soort kleurencombinaties bestaan helemaal niet. Nee het bordje zou er volgens hem voor zorgen dat de goden gunstig gestemd werden, dat de reis voorspoedig zou verlopen en dat ik bij aankomst mooie vrouwen zou aantreffen. Ik moest het bordje niet zichtbaar maken, want dat zou mij teveel als een sullige toerist wegzetten. Verder moest ik in de stad vooral niet stoppen bij verkeerslichten, want ook dat was een teken van zwakte, dat alleen maar uitnodigend voor criminelen zou werken.
Dit nam allemaal niet weg dat ik een zeer forse waarborgsom moest betalen; een som die waarschijnlijk hoger was dan de werkelijke waarde van de auto. Daarnaast kreeg ik nog een waarschuwing voor hele hoge verkeersdrempels, die vooral op de uitvalsweg bij Rio waren. Die waren zo hoog, dat het je knalpijp of meer zou kosten als je daar te hard zou rijden. Achteraf was ik de man zeer dankbaar voor die waarschuwing. Zo’n Citroën veert goed en ligt een beetje diep.

Registration
Dit zijn de Braziliaanse kentekens, zoals ze sinds 1990 bestaan. Altijd drie letters en vier cijfers. Een inwoner van Brazilië houdt zijn leven lang hetzelfde kenteken.
Rood op grijs is een rijschool, wit op groen staat voor auto’s van dealers, wit op zwart is politie en brandweer, wit op rood zijn taxi’s en huurauto’s, zwart op grijs privé auto’s en wit op blauw zijn wagens van het corps diplomatique.
Museum Ongehoord
Het kenteken Rio 1994 wordt bijgezet in het museum van het voormalige VPRO-radioprogramma Ongehoord.

Overzicht:

1. Karakteristieke hoed uit Maseru. Hoofdstad van Lesotho.
Reizen 5: Twaalf verkoopsters & 24 Hoedjes
2: Wereldbol uit Pyong Yang.
Hoofdstad van Noord-Korea
Aardrijkskunde 28:
De wereld een kijktoneel
3. Telegrafiekabel
Landsend Engeland
Beelden 157: Een fysieke navelstreng

4. De laatste communistenlucht.
Blikjes uit het Mementopark. Budapest, hoofdstad van Hongarije.
Beelden 152: Ingeblikt & bewaard

5. Een motor van ijzerdraadjes.
Gemaakt in Maputo.
Hoofdstad van Mozambique.
Beelden 155: Overlevingsdrang in Afrika

6. Een olifantenbot.
Meegenomen uit Caprivistrip Namibië .
Reizen 46: Een illegale borstwervel

7. Een houten bison.
Het laatste oerbos van Europa. Meegenomen uit Polen.
Beelden 160: Fout op fout op fout

8. Een aandoenlijke dodo
Uitgestorven op Mauritius
Reizen 19: De Walgvogel

9. Albanië-bunker
Curieuze herinnering aan Communistisch gekkenhuis.
Beelden 163: De paddestoelen van Albanië

10. Visitekaartjes
Meegenomen uit de hele wereld
Beelden 167 :
Visitekaartjes

11. Dinkapijp
Gekregen van Dinkavrouw in Zuid-Sudan
Beelden 171:
Groot feest in Zuid-Sudan

12. Rhaeto Romaans
Kuifje in bedreigde taal
Meegenomen uit Zwitserland
Beelden 172 Kuifje; Kuiffie,Tintin & Túfke

13. Liechtensteiner Fürstenhütchen
Meegenomen uit Vaduz Hoofdstad van Liechtenstein
Beelden 173
Vorstelijke chocolade

14. Honingboom in Kalimantan
Gered van illegale houtkap
Beelden 174: De Honingboom

15. Bezweringsmasker uit Bhutan
Gekregen in Thimphu
Hoofdstad van Bhutan
Beelden 183 Masker uit Thimphu

16. Gebreide pinguïn uit Tristan da Cunha
Meegenomen van meest geisoleerde bewoonde eiland ter wereld; Zuidelijke Atlantische Oceaan
Beelden 184:
Breien op Tristan

17: Gekneusd bordje uit Guyana
Meegenomen uit Georgetown
Hoofdstad van Guyana
18 Beelden 185:
Een gehandicapt verkopertje
18. Klei uit sub-sub enclave
Meegenomen uit
Dahala Khagrabari
Beelden 189: India in Bangladesh
in India in Bangladesah

19. IJsbeer met jong
Meegenomen uit
Longyearbyen Spitsbergen
Beelden 191: Toeristen met geweren

20. Tubeteyka
Meegnomen uit
Fergana-vallei Oezbekistan
Beelden 193;
Geluk & vruchtbaarheid

21: One dollar token
Hard Rock hotel; Las Vegas
Beelden
Las Vegas here I am
23: Tinku Hoed van ritueel danser
Meegenomen uit Sucre Hoofdstad van Bolivia (volgt)
24: Rockhopper Pinguïn
Meegenomen van De Falkland Eilanden (volgt)
25: Kamelendrijver op ezel
Meegenomen uit Ramallah stad op de Westbank
|